> 

  > 

  > 

CALORPLAST Wärmetechnik

Isı eşanjörleri

CALORPLAST Plastik daldırma tipi ısı eşanjörleri, yüzey işleme teknolojisi ve kimya endüstrisinin en önemli bileşenlerden birisidir. 
Bu ısı eşanjörleri,  yüksek konsantrasyonlu inorganik asitler, yüksek saflıktaki ortamlar, aynı zamanda tanklar ve banyolarda kabuk oluşturan sıvıların  soğutulması ve ısıtılması için uygundur.

Plastik gazlı su ısı eşanjörü tamamen plastikten yapılmıştır. Isı geri kazanımının yanı sıra büyük gaz akışlarını  soğutmak ve ısıtmak için kullanılır. Plastik gaz-su ısı eşanjörü, gaz halindeki bir ortamdan sıvı bir ortama ısı  transferi için bir reküperatördür.

CALORPLAST ısı eşanjörü kompakt yapısı ile ayırt edilir. İnce cidarlı ve tıkanmayan tüplerin kullanımı sayesinde tüp demeti ısı eşanjörü, ısı iletim kapasitesi açısından mükemmel performans sunar.

 

CALORPLAST plastik tüp demeti ısı eşanjörü, saf ve ekstra saf sıvıların soğutulması, ısıtılması, yoğuşturulması veya buharlaştırılması için tasarlanmış harici bir ısı eşanjörüdür.

CALORPLAST plastik plakalı eşanjör temiz ve az kirli sıvılar için uygundur. Isıtma veya soğutma sistemi ve buhar kondansatörü olarak kullanılabilir. Düşük viskoziteli sıvılar arasındaki ısı transferi için tasarlanmış harici bir ısı eşanjörüdür.  Boru plakalı eşanjörler yüzey işleme teknolojisinde, kimya endüstrisinde, biyogaz geri kazanımında, deniz suyu akvaryumlarında, yarı iletken endüstrisinde ve ilaç endüstrilerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Tamamen plastik malzemeden üretilen CALORPLAST plastik gaz-gaz ısı eşanjörü, yüksek asidik ortamlarda kirli egzoz gazlarının verimli bir şekilde ısı geri kazanımına izin verir. Isı eşanjörü, iki gaz arasında ısı transferi için yeni bir tür reküperatördür. Sağlam plastik tasarımı sayesinde korozyona dayanıklı kaplamalara zarar verme riski tamamen ortadan kaldırılmıştır ve ekipmanın uzun süreli kullanımını garanti eder.

Plastik ısı eşanjörleri her zaman çok agresif ortamlarda ısı transferi için en kararlı çözüm olmuştur. Tutarlı daha fazla geliştirme ve en son teknolojiler sayesinde, plastik ısı değiştiriciyi, kalitenin önemli 
olduğu tüm uygulama alanlarında avantajlarını gösterebilecek kadar kompakt ve güçlü hale getirmeyi Evolution serisi ile başardık.

Paslanmaz çelik banyo ısı eşanjörleri özellikle alkali ortamlar veya yüksek oranda seyreltilmiş asitler için önerilir ve bu nedenle yüzey işleme teknolojisinde kullanım için plastik ısı eşanjörleri yelpazemizi tamamlar. 


CALORPLAST paslanmaz çelik daldırma tipi  ısı eşanjörü CALORMET, tank ve banyolardaki agresif ortamları ısıtmak ve soğutmak için uygundur.

info@thermopark.com.tr

+90 216 439 1150

+90 530 566 5885

CALORPLAST plastik ısı eşanjörleri, 30 yılı aşkın bir süredir korozif çalışma koşullarında ısı transferi için uluslararsı anlamda en iyi referans olmuştur. Patentli modüler sistem, standart bir ürünün verimliliğini ve güvenilirliğini sağlar, aynı zamanda da yüksek beklentilerinizi karşılamak için tamamen özelleştirilmiş maksimum çözümler sunar.

Plastik Isı Eşanjörleri

Paslanmaz çelik ısı eşanjörü