> 

  > 

  > 

CALORPLAST, agresif gaz ve sıvılardan ısı geri kazanımı ve ısı kullanımı için verimli çözümler oluşturma da uzmanlaşmıştır ve aşındırıcı ortamlarda ki uygulamalar için kanıtlanmış çözümler sunar. Endüstriyel prosesler genellikle kirli gaz veya sıvı akışkanlar üretir, bu da önemli miktarda enerji taşırken, bu enerjinin geri kazanımı konusu aynı zamanda uygun malzemelerin seçimi için özel bir sorun teşkil etmektedir. Isı geri kazanımının amacı sadece enerji tüketimini en aza indirmek değil, aynı zamanda gereksiz CO2 emisyonlarını önlemek veya en aza indirmek için ekolojik gereklilikleri karşılamaktır.

Tankları ve banyoları ısıtırken ve soğuturken; CALORPLAST, sıcak su, buhar veya sıvı soğutma ortamı ile çalıştırılabilen, kanıtlanmış ve test edilmiş daldırma tarzı ısı eşanjörleridir. Geniş ısı transfer yüzeyleri ve modüler tasarımı ile, ısıtma ve soğutma sırasında optimum sıcaklık regülasyonunu garanti eder.

Aşındırıcı maddelerin gereksinimleri için özel olarak geliştirilen CALORPLAST, birçok kimyasal üretim işleminde temiz,  güvenli ve verimli ısı transferi imkanı sunmaktadır. Kimya endüstrisi gibi çeşitli ve yenilikçi bir ortamda, malzeme akışlarının  dolaylı olarak ısıtılması, soğutulması veya yoğuşturulması gereken sayısız uygulama vardır. Bu prosesler için CALORPLAST  tescilli "Overmoulding" teknolojisine dayanan plastik ısı eşanjörleri tasarlamaktadır. Klasik metal ısı eşanjörleri, hatta en yüksek kalitede olanlar bile, bu ortamlarda, özellikle aşındırıcı koşullar altında, genellikle en iyi seçimi temsil etmez.

Mevcut ısı eşanjörleri yelpazesiyle CALORPLAST, yeni teknolojilerin ve yeni ısı transfer ünitelerinin geliştirilmesinde mükemmel bir ortaktır. Yeni teknolojilerin geliştirilmesi, genellikle ısı transferi konularında teknik zorlukları beraberinde getirir.


CALORPLAST, bu alanda ki tüm sorunlarınız için kişiselleştirilmiş çözümler sunar.