> 

  > 

SCHMITT  chemical resistant pumps

 

Yarı İletken ve Güneş Pili Endüstrisi

Hala aradığınızı bulamadınız mı ? 

Size bireysel olarak tavsiye vermekten memnuniyet duyarız !

Yarı İletken ve Güneş Pili Endüstrisi

  > 

Daha fazla güvenlik, mutlak saflık: SCHMITT santrifüj pompaları dağlama, durulama ve temizleme işlemleri için idealdir. Ham silikon üretimi için de uygundurlar.
 

Yarı iletken endüstrisi

Yüksek saflıkta, güvenli üretim

  > 

Yüksek saflıkta silikon, IC'ler, mikroişlemciler ve bellek yongaları gibi mikro elektronik bileşenlerin üretimi için en önemli temel malzemedir. SCHMITT pompaları burada zaten ham silikon üretiminde kullanılıyor. Çekilmiş monokristal silikon tek kristallerden yapılmış gofret üretiminde dağlama ve durulama işlemlerinde de kullanılırlar.

 

SCHMITT pompaları ayrıca metalleştirme, geliştirme, dağlama ve temizleme için mikroçiplerin daha sonraki üretim sürecinde gerekli olan agresif sıvıları güvenilir bir şekilde iletir, sirküle eder ve hazırlar.
Pompalar, taşınacak ortamı kirletmemelidir. Çünkü mutlak saflık, proses istikrarı için basitçe gereklidir.

Yarı iletken endüstrisinde başka bir uygulama alanı: SCHMITT pompaları, talaş üretimi sırasında üretilen egzoz gazlarının temizlendiği termal yıkayıcılardan gelen temizleme sıvısını da taşır.

Santrifüj pompalarımızın bazı uygulamaları şunlardır:

  • Yüksek saflıkta polisilikon üretimi
  • Monokristal gofretlerin temizlenmesi ve dağlanması
  • Yaş kimyasal işlemler: Geliştirme, spreyle dağlama, daldırma dağlama, durulama
  • Tedavi için kullanılmış sıvıların temini

Güneş pili üretimi

Güneş pillerinin kalitesi, üretimdeki maksimum saflığa bağlıdır. Burada SCHMITT pompaları sizin güvenilir ortağınızdır - üretim sürecindeki tüm ortamların güvenli ve güvenilir teslimatı sayesinde.
 

Yüksek saflıkta, güvenli üretim

Yüksek saflıkta silikon, yalnızca mikroçipler için temel malzeme değildir. Aynı zamanda fotovoltaik güneş pillerinin üretimi için başlangıç ​​malzemesidir. Burada, SCHMITT pompaları, tek kristalli veya polikristalli gofretlerin yanı sıra ham polisilikon üretimi için idealdir. Çünkü aşındırma ve durulama işlemlerinde güvenli ve güvenilir bir şekilde çalışırlar.

 

Bu aynı zamanda kristal güneş pillerinin tüm diğer üretim süreci için de geçerlidir. Burada pompalarımız agresif sıvıları güvenli bir şekilde taşır, sirküle eder ve tedavi için gönderir. Bu nedenle pompalarımız dağlama, asit veya alkali dokulandırma veya durulama ve temizleme için uygundur.

 

SCHMITT pompaları ayrıca ince film hücrelerin üretiminde de kullanılmaktadır. Ve kimyasal banyo birikiminde. Son olarak, müşterilerimizden birçoğu, ince film hücrelerinin üretimi sırasında üretilen egzoz gazlarını temizlemek için kullanılan termal yıkayıcılardan temizleme sıvısını pompalamak için de bunları kullanır.

 

 

Önemli: SCHMITT pompaları, pompalanan ortamın kirlenmesine neden olmaz. - Bu, üretilen güneş pillerinin yüksek derecede saflığının ve birinci sınıf kalitesinin her zaman tarafımızdan garanti edildiği anlamına gelir.

Santrifüj pompalarımızın bazı uygulamaları şunlardır:

  • Dekapaj, dağlama, durulama gibi ıslak kimyasal işlemler.
  • Gofret üretimi
  • Yarı iletken baskılı devre kartı teknolojisi
  • Temiz oda teknolojisi
  • Güneş pili üretimi